آب یونیزه هیدروژنه قلیایی را جایگزین شیر گاو در رژیم غذایی خود قرار دهید

برای مدت چندین دهه تصور می شده است که شیر گاو سالم و سرشار از مواد مغذی و معدنی است. همانند سایر پروتئین های حیوانی، مصرف شیر  نیز منجر به اسیدی شدن pH بدن می گردد در نتیجه بدن برای خنثی نمودن تاثیر اسیدی شیر نیاز به مصرف کلسیم دارد. در نتیجه کلسیم موجود در بافت استخوان ها صرف خنثی نمودن حالت اسیدی بدن شده و توسط ادرار دفع می گردد.

نتایج تحقیق 12 ساله دانشگاه هاروارد برای 77761 زن با رده سنی 59-34 سال نشان داده است که افرادی که غالب کلسیم مورد نیاز روزانه بدن خود را توسط فراورده های لبنی تامین می کنند نسبت به سایر افرادی که به ندرت شیر می نوشیدند بیشتر دچار شکستگی استخوان می شدند.

هر صد گرم شیر گاو دارای 118 میلی گرم کلسیم می باشد. مشکل این جاست که این میزان شیر دارای 97 میلی گرم فسفر می باشد که فسفر با کلسیم ترکیب شده و مانع جذب کلسیم توسط بدن می شود.

هم چنبن هر 100 گرم شیر دارای 50 میلی گرم سدیم می باشد در صورتی که میزان سدیم در همین مقدار شیر مادر حدود 16 میلی گرم می باشد. ملاحظه می کنید که فراورده های لبنی یکی از مهمترین منابعی است که بیشترین میزان سدیم را وارد بدن می کنند.

آنزیم های طبیعی موجود در شیر برای هضم مقادیر بالای پروتئین موجود در شیر ضروری هستند، در صورتی که عملیات پاستوریزه کردن شیر منجر به از بین رفتن این آنزیم ها می گردد. در نتیجه پروتئین اضافه در شیر بدون هضم در سیستم گوارش انسان باقیمانده و به صورت فلاک وارد خون میگردد.

مکانیسم بدن جهت دفع مواد به گونه ای است که بخشی از آن ها توسط ریه ها و پوست دفع می گردند و مقداری از آن به صورت خلط نمایان می گردند و موجب بروز انواع عفونت ها شده، هم چنین باعث ایجاد واکنش های حساسیت زایی می گردند که منجر به سخت شدن مفاصل می شوند. حذف فراورده های لبنی از رژیم تغذیه در درمان حساسیت ها، عفونت گوش، آکنه و آسم حاد موثر است.

توجه داشته باشید که منابع غذایی جایگزین که فواید شیر را داشته باشند ولی کامل تر و قابل هضم تر باشند در دسترس هستند، به عنوان نمونه میزان کلسیم در هر 100 گرم شیر گاو معادل 118 میلی گرم می باشد در صورتی که مقدار آن در 100 گرم بادام (254 میلی گرم)، کلم بروکلی (130 میلی گرم)، کلم پیچ (187 میلی گرم)، کنجد (1160 میلی گرم) و کتان (1093 میلی گرم) کلسیم در هر 100 میلی گرم دارند.

چرا آب یونیزه قلیایی نسبت به شیر گاو بهتر است؟

آب یونیزه حاوی کلسیم و منیزم به همراه سایر مواد معدنی اصلی است (البته این موضوع وابسته به آب ورودی به دستگاه یونیزه کننده نیز می باشد).  و برخلاف شیر فاقد عواملی نظیر هورمون ها، آنتی بیوتیک ها، مواد نگه دارنده یا سایر مواد شیمیایی افزودنی که نهایتا نیز حساسیت زا می باشند، نیست.

آب الکترولیزه و یونیزه قلیایی به عنوان منبع بسیار خوبی از کلسیم محسوب میگردد از سوی دیگر کلسیم و منیزم موجود در آب یونیزه به صورت یون هستند و راحت تر از مواد معدنی موجود در غذا جذب می گردند.

آب یونیزه و هیدروژنه قلیایی دارای خوشه های کوچکتری از آب معمولی می باشدو همین موضوع باعث آبرسانی بهتر و قابلیت جذب بیشتر مواد معدنی همراه این آب است. این ویژگی آب یونیزه موجب ارتقا قابلیت سم زدایی این آب شده و سموم ورودی به بدن را دفع می نماید. این سموم می تواند همراه غذا، نوشیدنی ها و هوا وارد بدن شود.

منبع:

Debunking the Milk Myth: Why Milk is Bad for You and Your Bones by Vivian Goldschmidt, MA