روش های طبیعی درمان آلرژی (حساسیت)

بطور معمول، حساسیت ها ناشی از اشتباه سیستم ایمنی بدن در ترشح آنتی بادی در مقابل مواد بی خطر هستند. به باور دانشمندان ژاپنی، حساسیت هایی نظیر آسم در حقیقت از اختلال در سیستم ایمنی بدن بوجود می آید که ناشی از حالت اسیدوزیز بدن است. اسیدوزیز حالتی از اسیدی شدن بدن است که ناشی از رژیم تغذیه ای و سبک زندگی نادرست می باشد. تحقیقات به عمل آمده نشان می دهند که بدن اکثر آمریکایی ها اسیدی است.  

روش های طبیعی درمان آلرژی که با اسیدی شدن بدن مقابله می کنند، در زیر آمده است.

  • آب یونیزه قلیایی بنوشید

آب یونیزه قلیایی به دلیل ویژگی سم زدایی و هم چنین pH بالا ضدآلرژی است. نویسنده کتاب مشخصات معجزه آسای آب توضیح می دهد که چگونه آب یونیزه قلیایی باعث زدودن مواد شیمیایی آلاینده از بدن می شود.

نتایجی که از مصرف آب یونیزه قلیایی می گیرید با نوشیدن آب معمولی به میزان نیمی از وزن بدن خود بدست نمی آورید. دلیل این است که آب های یونیزه میکروخوشه ای هستند و به دلیل کوچک بودن خوشه های آب، توانایی بالایی در نفوذ به داخل سلول ها و دفع مواد آلرژی زا دارند.

  • مصرف غذاهای خلط زا را کاهش دهید

خلط معمولا در اثر خوردن خوراکی هایی نظیر گندم، برنج و غذاهای فرآوری شده دارای ژلاتین بوجود می آید. علاوه بر این جذب پروتئین های هضم نشده نیز عامل مهمی در ایجاد خلط و حساسیت می باشد. با کاهش مصرف این غذاها بدن خود را محافظت کنید.

  • مصرف غذاهای قلیایی را افزایش دهید

بنابر اظهارات دکتر یانگ حساسیت ها به صورت 100% توسط رژیم قلیایی و سبک درست زندگی قابل برگشت هستند. وی در ادامه می گوید:  با مصرف نوشیدنی های طبیعی حاوی سبزیجات و کلروفیل و آب یونیزه قلیایی، حساسیت ها شروع به عقب نشینی می نمایند.

دلیل این موضوع اکسیژن رسانی و تامین عناصر قلیایی بدن است که موجب از بین رفتن عوامل تشدید کننده حساسیت ها می شود.

دکتر یانگ رژیم غذایی حاوی 80% قلیا و 20% اسید را توصیه می کند که برپایه خوراکی های گیاهی نظیر آوکادو، کلم و بروکلی بنا شده باشد.

  • آب شهری منزل خود را تصفیه نمایید

مطالعات اخیر نشان دهنده رابطه حساسیت ها و کیفیت آب خانگی است. تصفیه آب شهری منزل گامی مهم در جهت حفظ سلامت است. شاید شما نگران کلر باقیمانده موجود در آب منزل خود نباشید و توجیهتان ننوشیدن آب شهری باشد ولیکن باید بدانید که این عوامل می توانند از طریق پوست هم چذب بدن شده و ایجاد آلرژی نمایند.

توصیه ما استفاده از آب مخصوص پخت و پز در دستگاه های یونیزه کننده چانسون است.

  • کاربرد روش های درمان خانگی را توسعه دهید

بسیاری از روش های درمانی خانگی جایگزین بسیار خوبی برای داروهای شیمیایی هستند. به عنوان نمونه، با استفاده از مرطوب کننده های هوا به مقابله با حساسیت های ناشی از حیوانات خانگی بپردازید و یا با کمک دستگاه های تصفیه هوا، آلاینده های موجود در هوای منزلتان را حذف کنید. نوشیدن چای نعنا و بخور از روش های خوب کاهش آلرژی هستند.

  • مصرف پاک کننده های شیمیایی را کاهش دهید

استفاده از شوینده های شیمی و یا محصولات آرایشی و بهداشتی یکی از راه های ورود مواد شیمیایی به بدن است. با جایگزین نمودن این مواد توسط آب یونیزه قلیایی و آب یونیزه اسیدی تولید شده توسط یونیزه کننده های الکتریکی علاوه بر کنترل مواد آلرژی زا، سیستم ایمنی تقویت شده ای خواهید داشت. استفاده از پاک کننده های طبیعی مانند سودا، سرکه و آبلیمو را مدنظر داشته باشید.

منبع:

https://chansonalkalinewater.com/2013/04/19/6-natural-remedies-for-allergies/